Главная страница HYDROCLEAN PLUS RINGERIGA HAAVASIDE 5,5CM N10/609606/

Лекарства не подлежат возврату или обмену. Аптека принимает старые лекарства для утилизации.

HYDROCLEAN PLUS RINGERIGA HAAVASIDE 5,5CM N10/609606/

Вспомогательное средство

34,50 €

Лекарственная форма / упаковка
HAAVASIDE
Количество в упаковке
N10

Внимание!

Вы имеете дело с лекарством. Перед применением внимательно прочтите информационный лист, находящийся в упаковке. При сохранении жалоб или появлении побочных эффектов посоветуйтесь с врачом или аптекарем.

Информация

Tootetutvustus, otstarve

Iseloomustus

HydroClean plus on hüdroaktiivne haavaside, mille sees on peamiseks koostisosaks eriti suure imamisvõimega materjal – polüakrülaat (SAP), mis on aktiveeritud Ringeri lahusega ja milles on antibakteriaalne polüheksametüleen-biguaniid (PHMB).

Sideme haavapoolsel küljel on silikoonjooned, mis takistavad sideme kleepumist haavale. Sideme teine külg on aga kaetud veekindla polüpropüleenkilega, mis hoiab ära haavapadja enneaegse kuivamise, mistõttu suudab side haava sisse kuni kolm päeva niiskust anda. Samas takistab kile fikseeriva sideme läbimärgumist.

Omadused

HydroClean plus erladab haava sisse Ringeri lahust kuni kolm päeva. Kuna side suudab samaaegselt haavasekreeti imada, toimub interaktiivne ja pidev haava puhastamine.

Polüheksametüleen-biguaniid toimib antibakteriaalselt ja pidurdab bakterite kasvu haavapadjas. Seeläbi väheneb rekontaminatsioonioht kogu kasutamisaja jooksul.

HydroClean plus haavasidemes kasutatud polüakrülaat lülitab välja haavaparanemist segava matrix-metalloproteinasese (MMP), mis kroonilise haavandi stagneeruva paranemisprotsessi uuesti reaktiveerib.

Näidustused

Niiskeks haavaraviks raskestiparanevatele haavadele. HydroClean plus sobib eelkõige krooniliste ja raskestiparanevate haavade hooldamiseks puhastusfaasis ja võib kasutada ka stagneeruva paranemisprotsessiga haavadel haavaparanemise aktiveerimiseks.Võimalikud kõrvaltoimed

Ravi alguses võib kahjustatud koe eemaldamise tõttu haav suureneda. See on siiski märk algavast paranemisprotsessist. Niiske haavaravi ajal võivad haava servad punetada, mis reeglina tähistab reaktiveerunud vereringet. Haavaparanemise alguses võib esineda ka spontaanset haava verejooksu. Üldiselt tähistab see algavat haava paranemist. Siiski tuleb põhjuseid individuaalselt välja selgitada. Hydroclean plus ei põhjusta valusid, kuid lahtine haav ise on väga tundlik mehaanilistele ärritustele. Tihti aitab, kui sidet paari tunni pärast Ringeri lahusega lisaks niisutada (sidet vahetamata), kuid sobiva analgeetika kasutamine on samuti lubatud.Kasutamisjuhised

Hydroclean plus asetatakse haavale valge küljega nii, et markeeringuga osa jääks väljapoole. Hydroclean plus peab olema haavapõhjaga tihedas kontaktis ja veidi üle haava servade ulatuma. Sügavad haavad võib täiendavalt Hydroclean plus cavity sidemega tamponeerida ja Hydroclean plus sidemega katta. Seejärel Hydroclean plus fikseerida.

Hydroclean plus haavasidet peab hiljemalt kolme päeva pärast vahetama. Suure niiskusevajadusega haavadel võib haavapadi siiski enne ära kuivada. Sellistel juhtudel peab sidemevahetus varem toimuma. Kui haavapadi on siiski haava külge kuivanud, tuleb seda enne sideme eemaldamist Ringeri lahusega loputada ja mõne minuti pärast saab sidet valutult eemaldada.Hoiatused ja ettevaatusabinõud

Enne raskestiparaneva haava ravi alustamist on vajalik läbi viia arstipoolne haava seisundi hindamine ja välja selgitada haavaparanemist segavad põhjused. Ravi Hydroclean plus haavasidemega ei asenda haavaparanemist raskendavate põhjuste ravi.

Hydroclean plus haavasidet ei tohi lõigata ega muul moel mehaaniliselt purustada. Niiske ravi ringerilahusega ei lagunda elujõulisi rakke, võib aga siiski plantaarset (jalatalla) sarvkesta paisutada, mis on nähtav valkja katuna. Seetõttu on soovitav haava servasid rasvase salviga või vesi-õlis-emulsiooniga hooldada. Seejuures tuleb vaadata, et nahale ei jääks salvijääke.

Hydroclean plus haavasidet mitte kasutada, kui esineb ülitundlikkust sideme koostisosade vastu.Säilitamistingimused

Hoida temperatuuril kuni 30°C. Pakendi sisu on seni steriilne, kuni pakend on terve. Mitte resteriliseerida. Hoida lastele kättesaamatus kohas.Seadme ja pakendi sisu

Läbimõõt 5,5cm - 10 tkTootja või tootja volitatud esindaja

Tootja: PAUL HARTMANN AG, Saksamaa

Maaletooja: Allium UPI OÜ, Vae 16, Laagri 76401, Harjumaa

Telefon: 650 1901Päritoluriik

Saksamaa

Наличие

    Загружаем данные, пожалуйста, подождите