NATRII CHLORIDUM SOL 0,9% (LOPUTUSLAHUS) 500ML (B.B.)

2,91 €

5,82 €/l


Состав
Natrii chloridum
Дозировка лекарственного средства
0.9 %
Лекарственная форма / упаковка
LAHUS
Количество в упаковке
500ML

Tootetutvustus, otstarve
Steriilne naatriumkloriidi sisaldav loputuslahus. Endotoksiinivaba.

Kasutamisjuhised
Välispidiseks kasutamiseks. Puhastamiseks ja loputamiseks kirurgiliste protseduuride ajal. Haavade ja põletuste loputamiseks. Haavatampoonide sidemete ning haavakatete niisutamiseks. Põiekateetrite loputamiseks ja puhastamiseks. Stoomivahendite loputamiseks ja puhastamiseks. Intra- ja postoperatiivseks loputamiseks (endoskoopilised protseduurid kõrgsagedusliku vahelduvvoolu kasutamiseta, TUR protseduuride järgselt), (soovitatav on kasutada 100 ml või suuremat pakendit). Respiraatorite õhuniisutajate täitmiseks (soovitatav on kasutada 100 ml või suuremat pakendit). Silmade mehaaniliseks loputamiseks (soovitatav kasutada 30 ml pakendit). Ninaõõne loputamiseks (soovitatav kasutada 30 ml pakendit).

Koostisosade loetelu
1000 ml lahust sisaldab naatriumkloriidi 9,00 g süstevees. Elektrolüüdid Na+ 154 mmol/l, Cl- 154 mmol/l.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Mitte kasutada infusiooniks / injektsiooniks. Kasutada ainult juhul, kui lahus on selge ja kork vigastusteta. Avatud pakendeid mitte säilitada, allesjäänud lahused tuleb hävitada. Ühekordseks kasutamiseks mõeldud seadme korduvkasutus kätkeb endas potentsiaalset ohtu patsiendile või kasutajale. See võib viia saastumiseni ja/või seadme funktsionaalse võimekuse häirumiseni. Seadme saastumine või funktsiooni häirumine võib tekitada patsiendile kahjustusi, haigestumist või surma. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Suure hulga lahuse imendumisohu korral, mis võib tekkida suurtes kehaõõnsustes või haavandite pinnal kasutamisel, ei tohi hüperhüdratatsiooniga patsientidel lahust kasutada. Nendes tingimustes peab seda kasutama ettevaatlikult patsientidel, kellel esineb hüpertooniline vedelikukaotus, hüpokaleemia, hüpernatreemia, hüperkloreemia, häired, kus naatriumi võtmisel esinevad piirangud nagu südamepuudulikkus, üldine turse, kopsuturse, hüpertensioon, eklampsia, raske neerupuudulikkus. NaCl 0,9% B.Braun ei tohi kasutada intratekaalsetel loputusprotseduuridel.

Säilitamistingimused
Toatemperatuuril mitte üle 25°C.

Seadme ja pakendi sisu
Läbipaistev vedelik (500 ml) keeratava (sinise) korgiga polüpropüleenpudelis.

Tootja või tootja volitatud esindaja
B. Braun Melsungen AG, Carl-Braun-Straße 1, 34209 Melsungen, Saksamaa. Maaletooja: B. Braun Medical OÜ, Pilvetee 8, 12618 Tallinn, Eesti.

Päritoluriik
Saksamaa