XENICAL CAPS 120MG N42

Лекарства по рецепту

46,96 €
Данный товар закончился на складе

Состав
Orlistatum
Дозировка лекарственного средства
120 MG
Лекарственная форма / упаковка
CAPS
Количество в упаковке
N42

XENICAL® (orlistat) CAPS 120MG N42
KOOSTIS: Iga XENICALi kapsel sisaldab 120 mg orlistati. Kapsel sisaldab ka abiaineid: mikrokristalne tselluloos, tärklis-naatriumglükolaat, povidoon, naatriumlaurüülsulfaat, talk. Kapsli kest sisaldab zhelatiini, indigokarmiini (E132) ja titaandioksiidi (E171).
RAVIMVORM JA PAKEND: XENICAL on saadaval kapslitena, mis on 20, 50 või 100 kaupa kas blisterpakendis või klaaspurgis.
RAVIMI TOIME: XENICAL on kehakaalu kontrolliv ravim ülekaalulisuse ja rasvtõve korral. XENICALi toime seisneb rasva imendumise vähendamises, ravim ei pärsi söögiisu.
Toidus sisalduvad rasvad on suured molekulid, mis enne soolest organismi imendumist peavad lagunema ensüümide (lipaaside) toimel. Koos toiduga võtmisel mõjustab XENICAL nende ensüümide aktiivsust. Selle toime tulemusena läbib umbes 30% toiduga saadud rasvast soole ilma seedimata ja imendumata. Organism ei saa seega neid üleliigseid kaloreid talletada rasvkoes või kasutada energiaallikana. See aitabki vähendada kehakaalu, säilitada langetatud kehakaalu ja vältida kehakaalu uuesti suurenemist.
NÄIDUSTUSED: XENICAL on kehakaalu kontrolliv retseptiravim, mida kasutatakse pikaajaliselt rasvtõve ja ülekaalulise raviks. XENICAL võib parandada ka riskifaktoreid, nagu kõrge vererõhk, kõrge kolesterooli sisaldus veres ja kõrge veresuhkru sisaldus, mis ravimita juhul võivad põhjustada teisi haigusi, nt kõrgvererõhu- ja suhkurtõbe.
VASTUNÄIDUSTUSED: Te ei tohi XENICALi kasutada juhul, kui Teil esineb ülitundlikkus (allergia) orlistati või ravimi teiste koostisainete suhtes.
Te ei tohi XENICALi võtta ka juhul, kui arst on Teil diagnoosinud haiguse, mille korral toitainete omastamine on halvem kui peaks olema (nn krooniline malabsorptsiooni sündroom). Selline seisund esineb nt troopilise spruu ja idiopaatilise steatorröa korral.
*Ettevaatusabinõud - Enne ravi alustamist XENICALiga informeerige oma arsti kui:
¨ Teil on krooniline malabsorptsiooni sündroom;
¨ Te olete allergiline mõne ravimi, toidu või värvainete suhtes;
¨ Te võtate teisi ravimeid, sealhulgas ilma retseptita ostetud ravimeid.
Kuna kehakaalu vähenemine toob kaasa palju häid toimeid, võib see mõjustada ka nende ravimite annuseid, mida Te võtate kõrge kolesteroolisisalduse vähendamiseks või suhkurtõve raviks. Informeerige arsti kõigist ravimitest, mida Te kasutate. Kehakaalu vähenedes võib osutuda vajalikuks muuta nende ravimite annuseid.

Parima ravitulemuse saamiseks peate järgima arsti poolt kehtestatud dieeti. Nagu iga kehakaalu vähendava raviprogrammi puhul, võib ka XENICALi kehakaalu langetav toime väheneda toiduga liigse rasva ja kalorite tarbimise korral.
See ravim võib põhjustada ohutuid muutusi Teie sooleharjumustes, nagu rasvane või õline väljaheide, mis on tingitud seedimata rasva eritumisest väljaheitega. Selline muutus võib sagedamini tekkida juhul, kui XENICALi võetakse koos toiduga, mille rasvasisaldus on suur. Päevane rasvatarbimine tuleb jaotada ühtlaselt kolmele põhisöögikorrale, sest kui kasvõi üks toidukord sisaldab palju rasva, võib XENICALi samaaegne kasutamine põhjustada seedetrakti häireid.
KOOSTOIMED: Enne ravi alustamist peate arsti informeerima kõigist teistest ravimitest, mida Te kasutate (sealhulgas ilma retseptita ostetud ravimitest). Arsti on oluline informeerida, sest enam kui ühe ravimi samaaegsel kasutamisel võivad vastastikuste koostoimete tõttu nende ravitoimed nõrgeneda või tugevneda.
XENICAL ei oma koostoimeid enamike tavaliselt kasutatavate ravimitega. Siiski tugevdab ta vere rasvadesisaldust vähendavate ravimite toimet, mistõttu arst võib pidada vajalikuks vähendada nende ravimite annuseid.
XENICAL vähendab mõnede rasvlahustuvate toitainete (nt beeta-karoteen, vitamiin E) imendumist. Seetõttu peate järgima arsti nõuandeid ning sööma puu- ja juurviljaderikast tasakaalustatud toitu.
KASUTAMINE LASTEL: XENICALi ei kasutata lastel.
RASEDUS JA IMETAMINE: Informeerige arsti, kui Te olete rase või planeerite rasestuda. Arst arutab siis Teiega ravist oodatava kasu ja võimalike ohtude üle.
Kuna ei ole teada, kas XENICAL eritub rinnapiima, ei tohi XENICALiga ravi ajal last rinnaga toita.
LIIKLUSOHTLIKKUS: XENICAL ei avalda toimet autojuhtimise ja masinate käsitlemise võimele.
ANNUSTAMINE:
*Annused ja manustamissagedus - Järgige täpselt arsti ettekirjutusi, vastasel juhul ei avalda ravi XENICALiga täit toimet.
XENICALi soovitatav annus on üks 120 mg kapsel kolm korda päevas, võetuna põhisöögikordade ajal. Ravimit võib võtta söögi ajal või kuni üks tund pärast sööki.
XENICALiga ravi ajal peab olema dieedil, mis on tasakaalustatud, kontrollitud kalorisisaldusega, puu- ja juurviljaderikas ning rasvast saadavad kalorid peavad moodustama keskmiselt 30% toiduga saadavatest kaloritest. Rasva, süsivesikute ja valkude päevane tarbimine tuleb jaotada ühtlaselt kõigi kolme toidukorra vahel. See tähendab, et tavaliselt võtate ühe kapsli hommikusöögi ajal, ühe kapsli lõunasöögi ajal ja ühe kapsli õhtusöögi ajal. Parima ravitoime saavutamiseks peate põhisöögikordade vahepeal vältima rasvarikkaid toiduaineid, nt küpsiseid, shokolaadi ja muid hõrgutisi.
XENICAL toimib ainult siis, kui toit sisaldab rasva. Seetõttu võib XENICALi kapsli võtmata jätta juhul, kui jätate põhisöögikorra vahele või kui toit ei sisalda üldse rasva.
Informeerige oma arsti, kui Te mingil põhjusel ei ole võtnud ravimit täpselt ettekirjutusele vastavalt. Muidu võib arst arvata, et ravim ei toimi või et Te ei talu ravimit ning võib ilmaasjata ravi muuta.
*Manustamisviis - Kapsel tuleb alla neelata tervelt koos veega.
*Ravi kestus - XENICALi võib kasutada pikaajaliselt. Ravi kestuse määrab arst.
Kehakaalu langus algab tavaliselt 2 nädala jooksul ravi alustamisest ning jätkub XENICALiga ravi ajal 6...12 kuud. Seejärel aitab XENICAL vähenenud kehakaalu säilitada ning vältida kehakaalu uuesti suurenemist.
Ka kehakaalu vähene langus ja seejärel selle säilitamine aitavad parandada tervislikku seisundit, seda eriti juhul, kui Teil on südamehaiguste või suhkurtõve tekkeoht. Ohufaktorite paranemine (nt vererõhu langus, veresuhkru sisalduse normaliseerumine ja kolesteroolisisalduse vähenemine) on tavaliselt täheldatav ühe kuu jooksul ravi alustamisest ja säilib XENICALiga ravi ajal.
ÜLEANNUSTAMINE: Võtke arstiga ühendust või pöörduge lähimasse haiglasse, kui Te võtate määratust rohkem kapsleid või kui keegi teine võtab kogemata Teie ravimit, sest vajalikuks võib osutuda arstiabi.
KUI UNUSTATAKSE 1 VÕI ENAM ANNUSEID VÕTMATA: Kui Te unustate ravimit võtta õigel ajal, võtke see niipea kui Teile meenub (kuni 1 tund pärast viimatist toidukorda), seejärel jätkake tavalise raviskeemiga. Ärge võtke kahte annust korraga. Kui vahele jääb mitu annust, võtke ühendust arstiga ning järgige tema soovitusi.
Ilma arsti soovituseta ei tohi iseseisvalt annuseid muuta.
KÕRVALTOIMED: *Tavaliste annuste kasutamisel - Koos soovitud toimega võivad ravimid põhjustada ka kõrvaltoimeid. Kui Te tunnete ennast XENICALiga ravi ajal halvasti, informeerige kohe arsti.
Enamus XENICALiga seotud kõrvaltoimetest on põhjustatud ravimi toimest seedekulglas. Tavalised kõrvaltoimed on: rooja pakitsus või sagenenud roojamine, meteorism (kõhugaasid) koos eritisega, õline eritis ja õline või rasvane väljaheide.
Need kõrvaltoimed on tavaliselt kerged ja ilmnevad ravi alustamisel ning mööduvad mõne aja pärast. Need kõrvaltoimed tekivad sagedamini pärast rohke rasvasisaldusega toidu söömist. Tavaliselt need nähud kaovad ravi jätkamisel ja soovitatud dieedist kinnipidamisel.
Konsulteerige arstiga, kui Te olete mures nende kõrvaltoimete või siin infolehes nimetamata kõrvaltoimete pärast.
SÄILITAMINE: Pärast pakendile märgitud kõlblikkusaja lõppu mitte kasutada.
Blisterpakendis XENICALi kapsleid tuleb säilitada temperatuuril kuni 25°C, niiskuse eest kaitstult.
Klaaspurgis XENICALi kapsleid tuleb säilitada temperatuuril kuni 30°C.
Hoidke ravimit lastele kättesaamatus kohas.
MÜÜGILOA HOIDJA: Roche Registration Limited,
40 Broadwater Road, Welwyn Garden City, Hertfordshire AL73AY,
Ühendatud Kuningriigid.
TOOTJA: Hoffmann-La Roche AG, Emil-Barell-Strasse 1, D-79639 Grenzach-Wyhlen, Saksamaa.
Infolehe viimase kaasajastamise kuupäev 22. märts 1999. a.
Info - originaal.
Спроси фармацевта