HYDROCOLL HAAVASIDE 10X10CM N10/900938/

13,61 €

1,36 €/шт.


Лекарственная форма / упаковка
SIDE
Количество в упаковке
N10

Tootetutvustus, otstarve
Hydrocoll on isekinnituv, imav hüdrokolloidside.
Omadused
Hüdrokolloid imab haavaeksudaate ning seetõttu moodustub geel, mis tekitab niiske haavakeskkonna. Tänu geelikihile ei kleepu Hydrocoll haava pinnale. Sidemevahetusel ei vigastata granulatsiooni- ja epitelisatsioonikudet ning sidemevahetus on valutu.
Hydrocoll on isekinnituv. Tänu õhukesele, painduvale materjalile on võimalik sidet vastavalt keha kujule modelleerida. Mustust-ja niiskusttõrjuv kattekiht lihtsustab läbi viia igapäevast kehahooldust.
Näidustused
Hydrocoll sobib mõõduka ja vähese eksudaadiga haavade hooldamiseks.

Kasutamisjuhised
Kasutamine
Hydrocoll sideme suurus ja kuju tuleb välja valida vastavalt haavale. Hydrocoll peaks olema igast küljest vähemalt üks sentimeeter haava servadest üle, et side piisavalt hästi kinnituks.
Kaitsepaber eemaldada, Hydrocoll haavale asetada, sideme ääred hästi kinni suruda.

Haavaeksudaadi absorbeerimisel moodustub valkjas geel, mis sideme välisküljel on nähtav värvuse muutumisena ja villikujulise moodustisena. Hydrocoll sidet tuleb vahetada kui villikujuline moodustis ulatub peaaegu sideme servani. Kui eksudaat sidemest eraldub, tuleb side koheselt vahetada. Sideme vahetamiseks tõmmata sideme äärt ülespoole ja side ettevaatlikult haavalt eemaldada. Haavale võib jääda geelijääke, mida ei tohi segi ajada mädaga. Need jäägid ei sega haava paranemist ja need võib vajadusel ära loputada.

Komplikatsioonideta haavaseisundi korral võib Hydrocoll jääda haavale kuni seitsmeks päevaks.

Koostisosade loetelu
Natrium-Carboxymethylcellulose, Polyisobutylen, Styrol-Isopren-Styrol-Blockcopolymer, Styrol-Isopren-Blockcopolymer. Side on väljaspoolt kaetud mustusttõrjuva polüuretaankihiga.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Hydrocoll haavasidet mitte kasutada, kui esineb ülitundlikkus mõne koostisosa vastu. Mitte kasutada lahtistel luudel, lihastel ja kõõlustel, kliiniliselt infitseeritud haavadel, seeninfektiooni korral või kolmanda astme põletustel.

Enne raskesti paranevate haavade ravimist on vajalik arsti poolt läbi viia haavaseisundi hindamine ja haavaravi takistavate põhjuste diagnoosimine. Ravi Hydrocoll / Hydrocoll thin haavasidemega ei asenda haavaravi takistavate põhjuste ravi.

Säilitamistingimused
Hoida temperatuuril all 30ºC. Pakendi sisu on seni steriilne, kuni pakend on kahjustamata. Mitte resteriliseerida. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Seadme ja pakendi sisu
10 x 10 cm - 10 tk

Tootja või tootja volitatud esindaja
Tootja: PAUL HARTMANN AG, Saksamaa
Maaletooja: Allium UPI OÜ, Vae 16, Laagri 76401 Harjumaa, tel: 650 1901.

Päritoluriik
Saksamaa